26.07.23 Online meet up
🤝

26.07.23 Online meet up

Всім привіт! 👋 За підсумками голосування, 📆  У середу 26 липня о 18:00 за Київським часом буде онлайн дзвінок нашої мета спільноти!

Лінк на гугл календарь, https://shorturl.at/iwJZ7

Адженда:

  • 15 хвилин чек ін, формування адженди.
  • півгодини обговорення питань
  • 15 хвилин, рефлексія та наступні кроки
⁉️
Питання, які хотіли б обговорити на дзвінку, можете записати тут ⬇️
  • Може було б круто зробити і для ком'юніті менеджерів таку, а вже згодом курс на основі "живих" тем, що побачимо там)))? @Yulia_Lehka
  • Дякую! Я переглянув вже, там справді багато крутого, але значна частина посилань на російські ресурси, які в мене навіть не відкриває( Можна спробувати оновити її разом @perfect_strider
  • Ми говорили про такий курс у спільноті тут. Якось спілкувалась із SKVOT, пропонувала зробити курс по ком’юніті менеджменту на їх платформі. Вони відмовились оскільки у них фокус більше на креативні індустрії. Di Daiub кейс-стаді Di Daiub
  • People First Club готові обговорити можливість виступити платформою anngol

Чек ін

Сая Жайсанбаєва: все добре. Приїхали в Казахстан, буду робити арт-проєкт. Для цього буду розвивати спільноту. Згадала що у мене є мета-спільнота, можу з нею працювати та оновити свої знання. Хочу попрацювати з курсом, структурувати знання в голові. Щоб розібратися треба очолити) Давайте синхронізуватись. Також знадобиться для проєкту Future of Work, аби створити спільноту українців за кордоном, аби разом придумати як повернути людей назад. Ми робили великий ресерч про роботу українців за кордоном. Зараз відчуваю велику актуальність теми.

Макс Семенчук: радий всіх бачити. Пам'ятаю зібрались і зібрали перші зустрічі перед ковідом. Збирались в минулому році, потім були неактивні, тепер знов активні у подіях сьогодення. Багато напруг у суспільстві, люди розкидані по світу, ми як менеджери спільнот можемо підтримати людей.

Діана Даюб: створили мета ком'юніті 3.5 роки тому. Говорили про курс давно, тоді не запустили, зараз повернулись до курсу ура. Останнім часом моя робота зі спільнотами — це Support Ukraine Now спільнота волонтерів укр та міжнародних.

Марія Хоменко: Нещодавно долучилась до спільноти, 5 років у сфері, працювала у дейтінгу, було сумно що треба людям пояснювати чим ми займаємось. Більше року займаюсь комменеджментом на онлайн-платформі психотерапії. Розумію наскільки зараз важливо розвивати тему. Вірю що ми можемо зробити щось неймовірно потужне з курсом.

Влад Газда: з Хмельницького, остнні 5 років в Києві, 4 роки працюю зі спільнотами, менеджив спільноту випускників УАЛ, перейшов в Прожектор займатись їх спільнотою. Займаємось сетапом роботи з випускниками Прожектора (20к людей). Раніше було хаотично: чати, івенти — невпорядковано. Зараз розвиваємо. Хочу розвивати цю індустрію, відходити від теорії і займатись більше інструментарієм. Є багато штук які допомагають працювати зі спільнотами. Створення такого курсу може допомогти створювати мета ком'юніті та ефективно допомагати людям. Можемо збільшувати кількість колег, це не конкуренція, а покращення сфери.

Ярослав Борута: запустив спільноту university. До цього працював 10 місяців зі спільнотою Навзаєм. Зайшов на сервіс?? налаштувати спільноту. Рад що існує така спільнота як мета ком'юніті, цього не вистачало. Скоро буде мій перший івент в діскорді, налаштовую, матюкаюсь, треба допомога. Сая може допомогти. До вторгнення була ідея створити курс з комменеджменту в Бусті.

Юля Легка: Я в мета ком'юніті завдяки Саї з Максом, брала участь у онлайн-заходах. Починала європейські бізнес-асоціації, починала свою жіночу спільноту. Зараз модерую HR спільноту, захоплююсь цією професією. Мені б хотілося з усіма вживу познайомитись. Маю програму конференції по ком'юніті. Брала участь в курсі від Іншої освіти, там розглядали community canvas. Найскладніше — коли називають спільнотами просто чати в яких намагаються щось продати.

Євген Лапін: працюю як дослідник на перетині громадянського суспільства та так званих «нових спільнот». У мене є запит чи ми всі розуміємо що важлива складова — спільний намір, і чи ви працюєте з цим.

Аня Шевченка: ви всі класні. Я працювала з ком'юніті у Geekle де ми робили ІТ івенти, але спільноту ми збудували спільноту спікерів, а не студентів. Далі працювала в крипті, з дискордом, телеграмом, там ми подубували ком'юніті, ефіри, але після вторгнення закрили. Зараз працюю зі спільнотою Shppify, зі strategic partnership. Наступний проєкт матиме спільноту.

Обговорення питань

1. Євген: Спільний намір

Євгеній: Спільна ціль — категорія ментальна. Спільний намір — категорія емоційна. Не картинка, до якої ми намагаємось дійти, а стан увімкненості, як ми готові змінювати поведінку залежно від зміни обставин. Культура первинна, цілі — вторинне, це долучення іншого аспекту.

Чи є у вас такий досвід? Наскільки людина відчуває свій організм?

Діана: для мене звучить абстрактно, я з таким не працювала, не розумію як з таким працювати.

Сая: перша спільнота яку ми робили з Максом — спільнота самоорганізації. У нас був спільний намір створювати більше бірюзи, розвивати таку культуру, разом змінювати. Це було щоб обмінюватись досвідом, ділитись ідеями, розвивати культуру.

Євген: я користуюсь моделлю людини, що все що хоче може обговорювати словами — це застаріле уявлення. Для мене людина — шарова система, яка на різних шарах та рівнях має свої особливості. Маємо не тільки інтелектуальний шар, а і емоційний, і він створює намір.

Влад: мені «намір» співзвучний з «потребою». Чого людина найбільше потребує, як це може закривати спільнота. Розглядали це як підкріплення взаємодії. УАЛ — колишній спільний досвід. «Зробити Україну краще» — притягнуто за вуха. Що дійсно об'єднує — випускники одного закладу. Розвиток кар'єрно — акцент на це у активностях. Певний тип спільнот які об'єднуються навколо наміру, як-то професійні спільноти. Можна без спільного наміру на іншому спільність будувати. Спільний намір, потреби, досвід. Для мене це один з об'єднуючих факторів.

Євген: нація існує лише тоді коли всі носії цієї ідентичності мають спільний намір — бути разом. Переживання увімкненості у певну картинку, візію.

Влад: думаю не кожен українець має такі категорії на увазі, ми тут про конкретніші об'єднуючі фактори.

2. Діана: Як ми бачимо розвиток курсу разом? Цільова? Які спільноти? Для чого?

Сая: маємо провести дослідження, сформувати програму. Добре що ми практикуючі КМи, які можуть виступати як лектори у своїх професійних напрямах, більше про технічні частини, про продажі, цінності, community canvas etc.

Цільова — ми самі, люди які хочуть бути КМми. Нас самих можемо проінтерв'ювати, дізнатись що цікаво. Типи спільнот, професійні, волонтерські етс.

Зробити community canvas разом нашої спільноти, щоб зрозуміти як ми рухаємося спільно.

Влад: basic курс який вводить в тему, розповідає про базові речі, незалежно від типу спільнот (професійна, випускники, ігри етс).

Як створювати курс: мені тяжко віриться у велике створення групою. Мають бути орг люди, які все менеджать, створюють контент етс. Має бути продакт оунер, який збирає це в кучку і відповідає за це. Бачу це як інструмент розширення мета ком'юніті.

Питання інтелектуальної власності: відкритий для всіх, комерційний продукт (з Прожектором наприклад).

Марія: Вважаю, що важливо мати класного методиста, який зможе координувати та допомагати з процесом створення курсу. І можна створювати продукти різного рівня та наповнення (базовий курс, продвинутий, поглиблений, окремі лекції, менторська програма, і тд). Тому важливо визначитись, для кого і для чого

Макс: В інтернеті є відповіді на контекстуальні питання. Треба project-based learning. Наприклад 12 людей хочуть розвинути свої спільноти, мають різні скіли, монетизація етс, всі напрацювання збирати в базу знань.

Юля: Підтримую Макса та Саю: зрозуміти яку проблему ми вирішуємо. Безкоштовна просвітницька діяльність, йти комерційним шляхом, етс. Треба кожному подумати що хотіли. Мені подобається ідея інкубатору, можна залучати стипендії.

Діана: Бачу що можемо мати різні продукти для різних цільових. Варто визначитись де займаємось просвітницькою діяльністю через безкоштовні продукти, де комерційні курси. Залежатиме від цільової, цілей, контенту.

Marie Khomenko Вважаю, що важливо мати класного методиста, який зможе координувати та допомагати з процесом створення курсу

І можна створювати продукти різного рівня та наповнення (базовий курс, продвинутий, поглиблений, окремі лекції, менторська програма, і тд). Тому важливо визначитись, для кого і для чого

Чекаут:

Юля: класно що зібралися, подумати зафіксувати, рухатись далі. Дякую всім хто приєднався!

Влад: давайте зберемося наступної середи, чітка адженда 5 хв збори, 1хв інтро, 5 хв кечап, далі обговорення питань. Ресерчимо попередньо, приходимо з ідеями.

Сая: дякую всім хто доєднався, сподобалась енергія. Зафіксую щоб повторювалось. Якщо буде час, напишу всім особисто, зробити інтерв'ю що цікаво різним людям, як зручно працювати, які теми обговорити етс. Зробити форму опитування. https://forms.gle/FRRMb8EipUteLbcg6

Аня: все потребує стратегії, маркет ресерч, аналіз цільової, етс, звідси контент курсів може змінюватись. Класна ідея далі розподілити ролі. Визначитись зі стратегією курсу, далі які продукти. Доречно запитати та зрозуміти чи людям це потрібно.

Макс: класна енергія та запал, чекаю на наступні зустрічі.

Женя: дякую за можливість співвіднести різні парадигми мислення. Ключове питання в комменеджменті — знайти спільну парадигму мислення для різних людей та спільнот. Півтори години думаю краще.

Марія: Вдячна що зібралися, вважаю що робота буде плідна, класна.

Ярослав: мені сподобалось, трохи хаотично, чекатиму далі роботи над курсом. Побажання: більше практики, адаптація під ринок України. В передчутті.

Діана: Дякую що зібрались. Давайте рухатись далі конкретно. Мій досвід роботи над такими ініціативами показує що буде кор-команда 4-5 людей + інші люди будуть підключатись там де їм цікаво і є що додати і дозволяє час. Давайте проовжимо в наступну середу. Сая поставить дзвінок.

На наступні дзвінки:

3. Сая: База знань

Зібрали стару версію: Спільнота КМів росії. Community roundtable. Хотіли також зібрати свою базу знань.

4. Маркет ресерч

📝Дослідження ринку КМ в Україні

🎈Запитання для дослідження ком’юніті менеджерів

Макс

5. Платформи

6. Види спільнот (комерційні етс)

7. Самоорганізація в спільнотах

8. Орг питання: наступні зустрічі, екшн поінтс.

Опитування для організації роботи групи по створенню курсу по ком'юніті менеджменту:

https://forms.gle/RRibz5Kc31eao8fS7

Наступна зустріч: 2.08 середа о 19:00 (кожна середа)

Якщо хочете доєднатісь напишіть вашу пошту: @SayaSayatovna у телеграм

9. Євген: Які є спільното-утворюючі фактори?

+ Що таке взагалі спільнота? Зафіксувати спільне бачення.