Починати роботу із новою для себе спільнотою непросто: потрібно познайомитися з командою, провести аудит спільноти, налагодити контакт з учасни_цями спільноти, зрозуміти, що очікують від ком’юніті стейкхолдери, втілити в життя стратегію (а може й створити нову). Щоб полегшити твій перший місяць роботи над спільнотою, ми, команда МетаСпільноти, створили цей гайд. Це — покрокова інструкція для ком’юніті-менеджер_ок, які починають працювати із вже існуючою спільнотою.
Здається, краще працювати із вже існуючими спільнотами: вже є стратегія або мінімальний план, учасни_ці та контент, розуміння що організація хоче від спільноти та як цього досягти. Все це — велика кількість інформації, яку ти як ком’юніті-менеджер_ка маєш проаналізувати.
Обсяг задач на старті можна умовно поділити на 3 великих етапи:
🐝 Знайомство. На цьому етапі ти вивчаєш все, що буде корисним при роботі зі спільнотою: знайомишся з командою та стейкхолдерами спільноти, що приймають рішення чи впливають на її розвиток, читаєш маніфест та правила спільноти тощо. Під час знайомства ти занурюєшся в контекст, в якому існує та розвивається спільнота.
📏 Аудит спільноти. На цьому етапі ти проводиш ретроспективу: спілкуєшся із учасни_цями та партнерами, заповнюєш Community Canvas, формулюєш гіпотези. Аудит спільноти потрібен для створення нового чи доповнення вже існуючого плану роботи зі спільнотою.
🎉 Початок роботи в спільноті. На цьому етапі ти втілюєш короткостроковий план (наприклад, на 3 місяці, бо за нашими спостереженнями за менше часу важко дійти до необхідного результату).